Meie veebisait ei toeta Internet Explorer 11 veebilehitsejat. Palun kasutage uuemat veebibrauserit: Ghrome, Safari, Opera, Firefox.

PABERÕHUKE PÄIKESEPANEEL MUUDAB MIS TAHES PINNA ENERGIAALLIKAKS


Teadlased on välja töötanud skaleeritava tootmistehnika, mis võimaldab toota üliõhukesi ja kergeid päikesepaneele, mida saab sujuvalt lisada mis tahes pinnale.

Allikas: https://news.mit.edu/2022/ultrathin-solar-cells-1209


Need vastupidavad, paindlikud päikesepaneelid, mis on palju õhemad kui inimese juuksed, on kinnitatud tugevale, kergkaalulisele kangale, muutes nende paigaldamise fikseeritud pinnale lihtsaks. Need võivad pakkuda energiat liikvel olles kui kantav energiakangas või neid võib transportida ja kiiresti paigaldada kaugematesse paikadesse, et abi osutada hädaolukordades. Need on sajandiku võrra kergemad kui tavalised päikesepaneelid, toodavad 18 korda rohkem energiat kilogrammi kohta ning on valmistatud pooljuhtivatest tintidest, kasutades trükitehnoloogiaid, mida saab tulevikus suurendada suurteks tootmiskogusteks.

Kuna need päikesepaneelid on nii õhukesed ja kerged, saab neid laminaadina kinnitada paljudele erinevatele pindadele. Näiteks võib neid integreerida paadi purjedele, et pakkuda energiat mere peal olles, kinnitada telkidele ja katetele, mis on paigaldatud katastroofide taastamisoperatsioonideks, või rakendada neid droonide tiibadele nende lendamisulatuse pikendamiseks. See kerge päikeseenergia tehnoloogia saab hõlpsasti integreerida ehitatud keskkondadesse minimaalsete paigaldusnõuetega.

"Uute päikesepaneelide tehnoloogia hindamisel kasutatavad mõõdikud piirduvad tavaliselt nende võimsuse konversiooni tõhususega ja nende maksumusega dollarites ühe vati kohta. Vähemalt sama oluline on integreeritavus - uue tehnoloogia kohanemise lihtsus. Kerged päikesekangad võimaldavad integreeritavust, andes hoogu käimasolevale tööle. Püüame kiirendada päikeseenergia kasutuselevõttu, arvestades praegust hädavajadust uute süsinikuvabade energiaallikate kasutuselevõtuks," ütleb Vladimir Bulović, Fariborz Maseehi esimees tuleviku tehnoloogias, orgaaniliste ja nanotruktuursete elektroonikaseadmete ONE Lab labori juht, MIT.nano direktor ja uut tööd kirjeldava uue artikli vanemautor.

 

Rohkem infot päikesepaneelide kohta küsi:

Karina Raid
Tööstuse valdkonna tootejuht
+372 5688 1840
Karina.Raid@weg.ee

 

VAATA VIDEOT SIIT